Novinky     Dotazy     Diskuse     Ankety     Odkazy     Kontakt
         Databáze     Epizody     Časová linie     Obrázky     Multimédia     Herci     Hry

Databáze / Mighty Morphin Power Rangers

Mighty Morphin

Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy (Zelený)
Tommy (Bílý)
Rocky
Adam
Aisha
Kat

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Alien
Zeo
Turbo
In Space
Lost Galaxy
Lightspeed Rescue
Time Force
Wild Force
Ninja Storm
Dino Thunder
S.P.D.
Mystic Force
Operation Overdrive

Filmy

 

Ohrožení převzetí Země Ritou Repulsou narostlo ve chvíli, kdy byla osvobozena ze svého vězení na Měsíci. Zordon, starý a rozumný mudrc, který založil Velín v Andělském Háji, rekrutoval pět teenagerů, aby převzali sílu morfovací sítě a chránili planetu jako Strážci Vesmíru - Jason, Zack, Kimberly, Billy a Trini. Když se boj stupňoval, strážci mohli zavolat své individuální útočné vozy nazvané Zordy a zničili monstra, která by ohrožovala mír v Andělském Háji. Při tom všem musí žít normální životy středoškolských studentů.

Strážci prodělali mnoho změn v sestavě, silách a zordech. Rita dala Dračí Minci novému studentu na Střední Škole v Andělském Háji - Tommymu, který bojoval proti strážcům jako zlý Zelený Strážce a který později přešel k týmu, když byla kletba zlomena. Tommy později ztratil síly Zeleného Strážce a získal novou sílu Bílého Strážce.

Aby zastavili Lorda Zedda, který přiletěl, aby převzal Ritin úkol, Strážci potřebovali zdokonalit své Dinozordy do Bleskozordů a později se vrátil Tommy jako Bílý Strážce. Krátce nato Jason, Zack a Trini odjeli do Švýcarska, aby se tam zúčastnili mírové konference a přenechali tak svou sílu třem spojencům Strážců - Rockymu, Adamovi a Aishe, kteří se stali novým Červeným, Černým a Žlutým Strážcem.

Když tým po útoku Ritina bratra Rita Revolta ztratil svou sílu, vydal se na cestu do Chrámu síly, kde jim Ninjor dal novou sílu a Ninja Zordy, ke kterým se později přidaly ještě Shogun Zordy.

Kimberlyin odjezd na trénink na Pan Globální Hry vydláždil cestu pro Katherine, která převzala její místo Růžové Strážkyně. Silo Mince Strážců byly ukradeny Goldarem a zničeny Ritou a Zeddem, což zapřičinilo konec Strážců tak, jak je známe a zajistilo sled událostí, které je transformovali do Zeo Strážců.